☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 52777 |
|---|---|
| Nome | Helena Douglas |
| Outros Nomes | エレナ・ダグラス |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Dead or Alive 2 |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Yuka Koyama, 小山裕香, こやま ゆか |
| Tags | aristocrat, bikini |
| Personalidade | |
| Birthday | January 30 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Age | 23 |
| Height | 170cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | AB |
| Occupation | Head of DOATEC |
| Hobbies | Walking her dog |
| Likes | Blancmange |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Helena Douglas
Perfil
Anime girl Helena Douglas is a character from Dead or Alive 2.
They have been indexed as Feminino Adulto with Verde eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Dead or Alive (Series) (1997)
Dead or Alive 2 (1999)
Dead or Alive 3 (2001)
Dead or Alive 4 (2005)
Dead or Alive: Dimensions (2011)
Dead or Alive 5 (2012)
Dead or Alive Xtreme 3 (2016)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation (2017)
Dead or Alive 6 (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Darkstalker 13 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| Beeboo joined |
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
9
Facebook 

TandemCharacters rated