Kokoro is a não classificado character from Dead or Alive 4 known for até o peito castanho hair and cinza eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 40547 |
|---|---|
| Nome | Kokoro |
| Outros Nomes | こころ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Dead or Alive 4 |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Tags | heart, necklace, hair tube, kimono |
| Personalidade | |
| Birthday | December 1 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Age | 19 |
| Height | 158cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
| Occupation | Student; maiko |
| Hobbies | Piano |
| Likes | Anmitsu; shiruko |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kokoro
Perfil
Kokoro is a character from Dead or Alive 4.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Castanho hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Daughter of Miyako
Appears as | Edit Assignments
Dead or Alive (Series) (1997)
Dead or Alive 4 (2005)
Dead or Alive: Dimensions (2011)
Dead or Alive 5 (2012)
Dead or Alive Xtreme 3 (2016)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation (2017)
Dead or Alive 6 (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|
5
13
Facebook 
SKyongmania faved