One of the notable characters from Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to-, Mikoto Hijiri is recognized for quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair, vermelho eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 55541 |
|---|---|
| Nome | Mikoto Hijiri |
| Outros Nomes | 聖 美琴 (ひじり みこと) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | kitsune, ahoge, school uniform, bow, knee highs, tail |
| Personalidade | |
| Birthday | August 18 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 149cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mikoto Hijiri
Perfil
Mikoto Hijiri is a character from Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Animal |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to-