☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 82420 |
|---|---|
| Nome | Kei Karuizawa |
| Outros Nomes | 軽井沢 恵 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Ayana Taketatsu, 竹達彩奈, たけたつ あやな |
| Tags | ponytail, school uniform, gradient hair |
| Personalidade | |
| Birthday | March 8 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 154cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kei Karuizawa
Perfil
Anime girl Kei Karuizawa is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | View all 4 | Add
|
1 likes
Sounds fun. |
|
1 likes
How come? |
|
0 likes
Want to stop by after class? |
|
0 likes
I wanna buy clothes, too. |
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Classroom of the Elite
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 
Play Voice Sample
