☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 82435 |
|---|---|
| Nome | Sae Chabashira |
| Outros Nomes | 茶柱 佐枝 |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Tags | high heels, pantyhose, skirt, ponytail, tights |
| Personalidade | |
| Age | 26 |
| Height | 160cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | May 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sae Chabashira
Perfil
Anime girl Sae Chabashira is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Feminino Adulto with Castanho eyes and Castanho hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | View all 53 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Classroom of the Elite
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| MUTANTWIZARD joined |
1 
Facebook 
Play Voice Sample
