|
☰ Links
|
|
| ID | 90833 |
|---|---|
| Nome | Anna Tsukioka |
| Outros Nomes | 月岡 アンナ(つきおか あんな) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shihai no Kyoudan |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryouko Tezuka, 手塚りょうこ, てづか りょうこ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 161cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Age | 24 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anna Tsukioka
Perfil
Anime girl Anna Tsukioka is a character from Shihai no Kyoudan.
They have been indexed as Feminino Adulto with Roxo eyes and Cinza hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|
3
10
30
63
Facebook 
Shihai no Kyoudan
Showofreader rated