Noa Shinjou is a não classificado character from How to Make a Pop Voice Actress known for até o pescoço bordô hair and laranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98937 |
|---|---|
| Nome | Noa Shinjou |
| Outros Nomes | 新条 音杏 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ayuru Oohashi, 大橋歩夕, おおはし あゆる |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | October 3 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 161cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noa Shinjou
Perfil
Noa Shinjou is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Laranja eyes and Bordô hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Laranja | |
| Cor de Cabelo | Bordô | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress