|
☰ Links
|
|
| ID | 44846 |
|---|---|
| Name | Phi |
| Other Names | ファイ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | ponytail, hair ribbon, maid, headdress, tie, collar, frills, arm bands, pumps, chibi |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 97cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Phi
Profile
Anime girl Phi is a character from Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~.
They have been indexed as 女性 成人 with 粉红色 eyes and 蓝色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | (红色) |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |
3
15
14
64
Facebook 
Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~