|
☰ Links
|
|
| ID | 53281 |
|---|---|
| Name | Haruka |
| Other Names | 夐 (はるか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Teri Rogers, , |
| Voiced By | Megumi Toyoguchi, 豊口めぐみ, とよぐち めぐみ |
| Tags | curly hair, hairbow, midriff, cape, thigh-high boots |
| Personality | Pervert |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 169cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | AB |
| Hobbies | Dollmaking |
| Favorite food | Oshaburi-konbu |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka
Profile
Anime girl Haruka is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | (綠色) |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
In love with Hibari
Friend of Hibari
Friend of Asuka
Friend of Homura
Friend of Katsuragi
Friend of Hikage
Friend of Ikaruga
Friend of Yagyuu
Friend of Mirai
Rival of Yagyuu
In love with Mirai
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura Burst (2012)
Senran Kagura: New Wave (2012)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
Senran Kagura Burst Re:Newal (2018)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
SK071 rated Slayers ★★★★★
|
4
4
Facebook 
SK071 rated