|
☰ Links
|
|
| ID | 53277 |
|---|---|
| Name | Yagyuu |
| Other Names | 柳生 (やぎゅう) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Bryn Apprill, , |
| Voiced By | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 23 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 158cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | O |
| Hobbies | Sleeping |
| Favorite food | Dried squid |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yagyuu
Profile
Anime girl Yagyuu is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 白色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 白色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
In love with Hibari
Rival of Mirai
Friend of Mirai
Friend of Hibari
Friend of Asuka
Friend of Hikage
Friend of Homura
Friend of Ikaruga
Friend of Katsuragi
Friend of Haruka
Friend of Yomi
Rival of Haruka
Teammate of Asuka
Teammate of Ikaruga
Teammate of Hibari
Teammate of Katsuragi
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|
1
2
Facebook 
Showofreader rated