See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 61650 |
|---|---|
| Name | Daidouji |
| Other Names | 大道寺 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Martha Harms, , |
| Voiced By | Yuu Asakawa, 浅川悠, あさかわ ゆう |
| Tags | coat, muscular, cap, bandages, ninja |
| Personality | |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 170cm |
| Bust | 100cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 98cm |
| Blood Type | B |
| Hobbies | Facing things head-on |
| Favorite food | Meat |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Daidouji
Profile
Anime girl Daidouji is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as 女性 成人 with 红色 eyes and 黑色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
| LuckyRandom joined |

Facebook 