☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 13334 |
|---|---|
| Name | Kirie Kojima |
| Other Names | 小島 桐絵, こじま きりえ |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Chiwa Saito, 斎藤千和, さいとう ちわ |
| Gesprochen von | Stephanie Sheh, , |
| Tags | school uniform, hairclip, hair intakes, neckerchief |
| Persönlichkeit | |
| ES Voice Actor | Maria Rosa Guillén |
| Height | 165cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Age | 16 |
| Weight | 50kg |
Menü
|
|
| Day | |
89 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kirie Kojima
Profil
Anime girl Kirie Kojima is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Braun hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Childhood friend of Yukinari Sasaki
Classmate of Kazuharu Fukuyama
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Zitate | View All
“ "You won't lose anything for showing cleavage or panties" ”
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by YoruNakajima 26 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
1
61 

Facebook 

Girls Bravo
TandemCharacters rated