|
☰ Links
|
|
| ID | 13339 |
|---|---|
| Name | Miharu Sena Kanaka |
| Other Names | ミハル·セナ·カナカ |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Gesprochen von | Michelle Ruff, Georgette Rose, Sophie Roberts |
| Tags | facial mark, bow, hair intakes, hair ribbons, twintails, alien |
| Persönlichkeit | |
| ES Voice Actor | Pilar Morales |
| Birthday | January 23 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | O |
| Age | 16 |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menü
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miharu Sena Kanaka
Profil
Anime girl Miharu Sena Kanaka is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Pink hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Pink | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Younger Sister of Maharu Sena Kanaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
54 
Facebook 
Girls Bravo
Natsumimi rated