|
☰ Links
|
|
| ID | 13337 |
|---|---|
| Name | Lisa Fukuyama |
| Other Names | 福山 リサ |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Hunter MacKenzie Austin, Hunter Austin, Caroline Gilshian |
| Gesprochen von | Yuki Matsuoka, 松岡由貴, まつおか ゆき |
| Tags | mage, school uniform, neckerchief |
| Persönlichkeit | |
| ES Voice Actor | Pilar Mora |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | B |
| Age | 15 |
| Height | 158cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menü
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lisa Fukuyama
Profil
Anime girl Lisa Fukuyama is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blond / Gelb hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Brother of Kazuharu Fukuyama
In love with Yukinari Sasaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|
2
51
1
Facebook 
Girls Bravo
SilverWolfKing rated