|
☰ Links
|
|
| ID | 70144 |
|---|---|
| Name | Kokomi Shiina |
| Other Names | 椎名 心実 |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Girlfriend BETA |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Satomi Satou, 佐藤聡美, さとう さとみ |
| Tags | knee highs, school uniform, gymnast |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | May 31 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Club | Gymnastics |
| Blood Type | O |
| Hobbies | Aroma candles |
| Favorite food | Melonpan |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kokomi Shiina
Profil
Anime girl Kokomi Shiina is a character from Girlfriend BETA.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Braun hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Girlfriend BETA
Kawaii or NOT?!
magefortune rated Yandere Dark Elf: She Chased Me All the Way From Another World! ★
|
| Gamecrazy joined |
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Girlfriend BETA
Girlfriend BETA (Note)
magefortune rated