|
☰ Links
|
|
| ID | 70183 |
|---|---|
| Name | Utaha Kasumigaoka |
| Other Names | 霞ヶ丘 詩羽 |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Ai Kayano, 茅野愛衣, かやの あい |
| Tags | school uniform, tights, hairband, heels, magical girl |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | January 31 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
Menü
|
|
| Day | |
23 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
32 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
8 Character of the Month nominations |
|
Utaha Kasumigaoka
Profil
Anime girl Utaha Kasumigaoka is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Schwarz hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1196
70
7
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend