|
☰ Links
|
|
| ID | 70295 |
|---|---|
| Name | Megumi Katou |
| Other Names | 加藤 恵 |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Kiyono Yasuno, 安野希世乃, やすの きよの |
| Tags | school uniform, knee highs, dress, opera gloves, beret |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | September 23 |
| Sign | Libra ♎ |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
31 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
14 Character of the Month nominations |
|
Megumi Katou
Profil
Anime girl Megumi Katou is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Braun hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Classmate of Tomoya Aki
Friend of Eriri Spencer Sawamura
Rival of Utaha Kasumigaoka
Teammate of Michiru Hyodo
Teammate of Tomoya Aki
Teammate of Eriri Spencer Sawamura
Teammate of Utaha Kasumigaoka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
438 
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend