|
☰ Links
|
|
| ID | 74208 |
|---|---|
| Name | Akira Hiiragi |
| Other Names | 柊 晶 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Yuna Yoshino, 芳野由奈, よしの ゆな |
| Tags | uniform, gloves |
| Persönlichkeit | |
| Height | 170cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 70cm |
| Hip | 86cm |
| JP Voice Actor | Yuna Yoshino |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Hiiragi
Profil
Anime girl Akira Hiiragi is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Grün eyes and Rot hair that is Kurz length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Rot | |
| Haarlänge | Kurz | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid
Natsumimi rated