|
☰ Links
|
|
| ID | 74205 |
|---|---|
| Name | Mirei Shikishima |
| Other Names | 敷島 魅零 |
| Role | Deuteragonist |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Yuka Iguchi, 井口裕香, いぐち ゆか |
| Tags | boots, fingerless gloves, tie, school uniform, midriff |
| Persönlichkeit | |
| Height | 168cm |
| Weight | 65kg |
| Bust | 111cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 94cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mirei Shikishima
Profil
Anime girl Mirei Shikishima is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Blond / Gelb hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Lover of Mamori Tokonome
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
3
50 
Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid
Valkyrie Drive Bhikkhuni
SKyongmania faved