|
☰ Links
|
|
| ID | 74209 |
|---|---|
| Name | Kasumi Shigure |
| Other Names | 時雨 霞 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Masumi Tazawa, 田澤茉純, たざわ ますみ |
| Tags | uniform, glasses |
| Persönlichkeit | |
| Height | 154cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kasumi Shigure
Profil
Anime girl Kasumi Shigure is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau / Grün eyes and Blau hair that is Kurz length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau / Grün | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Kurz | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| Ciccia joined |
| Vgfan98 joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid