Nyotengu appears in Dead or Alive 5 as a unsortiert character with brustlänge schwarz hair and lila eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 87183 |
|---|---|
| Name | Nyotengu |
| Other Names | 女天狗 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Dead or Alive 5 |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Akemi Sato, 佐藤朱, さとう あけみ |
| Tags | wings, kimono, blunt bangs |
| Persönlichkeit | |
| Age | 1018 |
| Height | 172cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Likes | Manju |
| Favorite Color | Jet black |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nyotengu
Profil
Nyotengu is a character from Dead or Alive 5.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Lila eyes and Schwarz hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | (Zeitlos) |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Dead or Alive (Series) (1997)
Dead or Alive 5 (2012)
Dead or Alive Xtreme 3 (2016)
Azur Lane (2017)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation (2017)
Dead or Alive 6 (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
3
67
26
63
Facebook 