☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 101844 |
|---|---|
| Name | Shinozaki Sakurama |
| Other Names | 桜間心咲, Beast Pink II |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kemono Tamashii Sentai Juusoruja |
| Media Type | media type 24 |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 109cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 103cm |
| Age | 17 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shinozaki Sakurama
プロフィール
Anime girl Shinozaki Sakurama is a character from Kemono Tamashii Sentai Juusoruja.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Chisaki Sakurama
Lover of Chara Man
Girlfriend of Asahi Aomiya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
16
6
Facebook 

Kemono Tamashii Sentai Juusoruja
TandemCharacters rated