☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 30265 |
|---|---|
| Name | Celia Cumani Aintree |
| Other Names | スィーリア・クマーニ・エイントリー |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| タグ | military uniform, hairband, tights, boots, chibi, armor |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Celia Cumani Aintree
プロフィール
Anime girl Celia Cumani Aintree is a character from Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Sister of Julianus Cumani Aintree
Appears as | Edit Assignments
Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ (2011)
Valkyrie Romance: Girl Knight Story (2013)
Walkure Romanze More & More (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved One Piece (Series)
|
SKyongmania rated One Piece The Movie: Dead End Adventure ★★★★★
|
1
4
Facebook 

SKyongmania faved
SKyongmania rated