|
☰ Links
|
|
| ID | 55540 |
|---|---|
| Name | Shizune Amagi |
| Other Names | 天城 静音 (あまぎ しずね) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| タグ | school uniform, bow, ponytail, hair ribbon, stockings |
| Personality | |
| Birthday | March 5 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizune Amagi
プロフィール
Anime girl Shizune Amagi is a character from Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to-.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
/from/いんぴゅり -ヒトとアナタとアヤカシと-/uploads/chars/5688-78492515.jpg)
Facebook 
Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to-