☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 20906 |
|---|---|
| Name | Ren Elsie Jewelria |
| Other Names | レン・エルシ・ジュエリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Fuyuka Oura, 大浦冬華, おおうら ふゆか |
| Теги | split personality, t-shirt, shirt, multicolour hair |
| Личность | |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 168cm |
| Weight | 65kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Ren Elsie Jewelria
Профиль
Anime boy Ren Elsie Jewelria is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Мужчина Подросток with Фиолетовый eyes and Белый hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Мужчина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Белый | |
| Длина волос | To Ears | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
In love with Lala Satalin Deviluke
Brother of Run Elsie Jewelria
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from To Love-Ru- Trouble
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 
