|
☰ Links
|
|
| ID | 19724 |
|---|---|
| Name | Lala Satalin Deviluke |
| Other Names | ララ・サタリン・デビルーク |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Haruka Tomatsu, 戸松遥, とまつ はるか |
| Теги | bow, stockings, hairclip, vest, plaid, ahoge, tail, school uniform, thighhighs, inventor, alien, devil tail |
| Личность | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 165cm |
| Weight | 50.5kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | B |
Меню
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
12 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
6 Character of the Month nominations |
|
Lala Satalin Deviluke
Профиль
Anime girl Lala Satalin Deviluke is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Женщина Подросток with Green eyes and Розовый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Green | |
| Цвет волос | Розовый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
In love with Rito Yuuki
Daughter of Gid Lucion Deviluke
Sister of Nana Astar Deviluke
Sister of Momo Belia Deviluke
Appears as | Edit Assignments
To Love-ru - Trouble (2008)
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
J-Stars Victory VS (2014)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 55 | Add
|
2 likes
Good morning, Haruna! |
|
1 likes
Rito, Rito. |
|
0 likes
A bath in the morning feels really great! |
|
0 likes
You know, Nana is really
happy about being friends with you. |
|
0 likes
If it goes well, Haruna and I will both marry you, |
|
0 likes
Eh? |
|
0 likes
Nice to meet you! |
|
0 likes
You should confess! |
|
0 likes
Momo! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from To Love-Ru- Trouble
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Marine A Go-Go
|
68
11
Facebook
Play Voice Sample

SKyongmania faved