Rina Fujimoto is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) featuring very long Блондинка / Желтый hair and Серый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77705 |
|---|---|
| Name | Rina Fujimoto |
| Other Names | 藤本 里奈 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Mayumi Kaneko, 金子真由美, |
| Теги | biker, :3, gyaru, makeup, earrings, idol, eyeshadows, jacket, fur trim |
| Личность | |
| Age | 18 |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| JP Voice Actor | Kaneko Mayumi |
| Height | 154cm |
| Weight | 41kg |
| Personality | Energetic |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rina Fujimoto
Профиль
Rina Fujimoto is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Женщина Подросток with Серый eyes and Блондинка / Желтый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Серый | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
Facebook 