|
☰ Links
|
|
| ID | 93018 |
|---|---|
| Name | Chimari Maiko |
| Other Names | 舞子 ちまり |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pastel Memories |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Yui Ogura, 小倉唯, おぐら ゆい |
| Теги | |
| Личность | |
| Birthday | June 6 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 148cm |
| Weight | 41kg |
| Blood Type | A |
| Bust | 69cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 71cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chimari Maiko
Профиль
Anime girl Chimari Maiko is a character from Pastel Memories.
They have been indexed as Женщина Ребенок with Розовый eyes and Коричневый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Розовый | |
| Цвет волос | Коричневый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Ребенок | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Pastel Memories
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
Pastel Memories
Showofreader rated