|
☰ Links
|
|
| ID | 103294 |
|---|---|
| Nombre | Yao Fueifuei |
| Other Names | 楊菲菲, Feifei Yang |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | odango, hair ribbons |
| Personalidad | |
| Birthday | September 29 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
| Hobbies | Cooking |
| Age | 15 |
| Hometown | Hong Kong |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yao Fueifuei
Perfil
Anime girl Yao Fueifuei is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Púrpura hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Quotes | Add
Frases | View All
“ Hello-! To everyone in Japan, and around the world! You're welcome, to the room filled with Fueifuei's colors-! I hope you'll look lots and lots at Fueifuei who's blossoming in a big way♪ ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Yuqii joined |
1
Facebook 