Misuzu Kamio is a personaje principal character from Air known for hasta la cintura rubio / amarillo hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 51 |
|---|---|
| Nombre | Misuzu Kamio |
| Other Names | 神尾 観鈴, かみお みすず |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Air |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Tomoko Kawakami, 川上とも子, かわかみ ともこ |
| Expresado Por | Mónica Rial, , |
| Etiquetas | necklace, school uniform, cross, ponytail, hair ribbon |
| Personalidad | |
| Birthday | July 23 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 159cm |
| Weight | 46kg |
| Personality | Energetic, Friendly, Kind |
| Blood Type | O |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
16 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
52 Character of the Month nominations |
|
Misuzu Kamio
Perfil
Misuzu Kamio is a character from Air.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | (Cadera / Pasado de Cadera) |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Niece of Haruko Kamio
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |
3572
83
55
82
Facebook 
Air (Anime)
Air