Haruko Kamio is a personaje secundario character from Air known for cadera / pasado de cadera rosa hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 45 |
|---|---|
| Nombre | Haruko Kamio |
| Other Names | 神尾 晴子, かみお はるこ |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Air |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Aya Hisakawa, 久川綾, ひさかわ あや |
| Expresado Por | Luci Christian, , |
| Etiquetas | hair intakes, jeans, tank top, midriff |
| Personalidad | |
| Birthday | November 3 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 168cm |
| Weight | 48kg |
| Role | Mother |
| Blood Type | B |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
11 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Haruko Kamio
Perfil
Haruko Kamio is a character from Air.
They have been indexed as Femenino Adulto with Azul eyes and Rosa hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Aunt of Misuzu Kamio
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| ouriah joined |
15
1
Facebook 
Air (Anime)
Air