|
☰ Links
|
|
| ID | 104592 |
|---|---|
| Nombre | Madoka Shinjou |
| Other Names | 新庄 円香 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Saint Dorei Gakuen 2 |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Shiroimozuku, , しろいもずく |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | October 12 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 151cm |
| Weight | 49cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Madoka Shinjou
Perfil
Anime girl Madoka Shinjou is a character from Saint Dorei Gakuen 2.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Saint Dorei Gakuen 2