|
☰ Links
|
|
| ID | 31864 |
|---|---|
| Nombre | Inaho Kushiya |
| Other Names | 櫛八 イナホ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Iori Nomizu, 野水伊織, のみず いおり |
| Expresado Por | Tia Ballard, Abigail Hartman, Stephica Nishalencia |
| Etiquetas | :3, twintails, hairclip, school uniform, stockings, neckerchief, thighhighs, zettai ryouiki |
| Personalidad | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Inaho Kushiya
Perfil
Anime girl Inaho Kushiya is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Naranja hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |
4
14
Facebook 
Maken-Ki!