Minerva Martha appears in Maken-Ki! as a personaje secundario character with hasta la cintura azul hair and verde eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 33688 |
|---|---|
| Nombre | Minerva Martha |
| Other Names | ミネルバ・マーサ |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Leah Clark, , |
| Expresado Por | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Etiquetas | closed eyes, blunt bangs, twintails, hime cut, military uniform, boots, tights, cane |
| Personalidad | |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minerva Martha
Perfil
Minerva Martha is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Azul hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | (No Visible) |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
12
Facebook 
Maken-Ki!