|
☰ Links
|
|
| ID | 49308 |
|---|---|
| Nombre | Yuuhi Takanashi |
| Other Names | 小鳥遊夕陽, たかなし ゆうひ |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Etiquetas | hairband, hairbow, suit |
| Personalidad | |
| Height | 159cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuhi Takanashi
Perfil
Anime girl Yuuhi Takanashi is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Femenino Adulto with Rojo eyes and Naranja hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Older sister of Mahiru Takanashi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Yuqii joined |

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~