|
☰ Links
|
|
| ID | 60963 |
|---|---|
| Nombre | Touko Fukawa |
| Other Names | 腐川冬子(ふかわ とうこ), Genocider Syo, Ultimate Writing Prodigy, Ultimate Murderous Fiend |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Miyuki Sawashiro, 沢城みゆき, さわしろ みゆき |
| Expresado Por | Amanda Celine Miller, Amanda C. Miller, Amanda Miller |
| Expresado Por | Erin Fitzgerald, , |
| Expresado Por | Carli Mosier, Carly Mosier, |
| Etiquetas | braids, glasses, school uniform, writer, split personality, assassin, serial killer |
| Personalidad | |
| Height | 165cm |
| Weight | 47kg |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 79cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Touko Fukawa
Perfil
Anime girl Touko Fukawa is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa: Trigger Happy Havoc (2010)
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls (2014)
Shiro Project:RE (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|
1
Facebook 
SilverWolfKing rated