One of the notable characters from Arcana Heart, Kira Daidouji is recognized for al cuello azul hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13237 |
|---|---|
| Nombre | Kira Daidouji |
| Other Names | 大道寺 きら, だいどうじ きら |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Arcana Heart |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Hiromi Tsunakake, 綱掛裕美, つなかけ ひろみ |
| Etiquetas | swimsuit, barefoot, backpack |
| Personalidad | |
| Birthday | March 21 |
| Sign | Aries ♈ |
| Age | 11 |
| Height | 123cm |
| Weight | 22kg |
| Bust | 61cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 72cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kira Daidouji
Perfil
Kira Daidouji is a character from Arcana Heart.
They have been indexed as Femenino Niño with Marrón eyes and Azul hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Azul | (Negro) |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Arcana Heart