Mio Asanagi is a character from Asanagi no Aquanauts featuring cadera / pasado de cadera rojo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6413 |
|---|---|
| Nombre | Mio Asanagi |
| Other Names | 朝凪 深緒, あさなぎ みお |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Asanagi no Aquanauts |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yui Sakakibara, 榊原ゆい, さかきばら ゆい |
| Etiquetas | school uniform, plaid, vest, ahoge, braids, hair tube, collar, hairclip |
| Personalidad | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 157cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Asanagi
Perfil
Mio Asanagi is a character from Asanagi no Aquanauts.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rojo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Elias rated New Game! ★★★★★
|

Facebook 
Asanagi no Aquanauts
Elias rated