|
☰ Links
|
|
| ID | 72513 |
|---|---|
| Nombre | Jacqueline |
| Other Names | ジャクリン (Jakurin) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Show By Rock!! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Rie Murakawa, 村川梨衣, むらかわ りえ |
| Expresado Por | Morgan Berry, , |
| Etiquetas | hairbow, ponytail, drummer, boots |
| Personalidad | |
| Birthday | October 5 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 159cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Jacqueline
Perfil
Anime girl Jacqueline is a character from Show By Rock!!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Verde hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Verde | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Show By Rock!!
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
magefortune rated Yandere Dark Elf: She Chased Me All the Way From Another World! ★
|
| Gamecrazy joined |

Facebook 
Show By Rock!!
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!
magefortune rated