|
☰ Links
|
|
| ID | 71956 |
|---|---|
| Nombre | Daru Dayu |
| Other Names | ダル太夫 (Darudayuu) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Show By Rock!! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Megumi Han, 潘めぐみ, はん めぐみ |
| Expresado Por | Stephanie Young, Kelly McHalen, |
| Etiquetas | cat ears, tail, neko, blunt bangs, hair streak, hair ornament, kimono |
| Personalidad | |
| Birthday | July 26 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 140cm |
| Bust | 62cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 61cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Daru Dayu
Perfil
Anime girl Daru Dayu is a character from Show By Rock!!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Púrpura hair that is Cabello recogido / indeterminado length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Cabello recogido / indeterminado | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Show By Rock!!
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!