Rein Hasumi is a character from Valkyrie Drive: Mermaid featuring hasta los hombros rubio / amarillo hair and no visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74747 |
|---|---|
| Nombre | Rein Hasumi |
| Other Names | 蓮実レイン |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Etiquetas | sunglasses, hair streak, necklace |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rein Hasumi
Perfil
Rein Hasumi is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as Femenino Adulto with No Visible eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | No Visible | (Púrpura) |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| uebusaito joined |
| Ranceasterisk joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid