Nao Yokoyama is a sin clasificar character from The Idolmaster: Million Live! known for hasta los hombros marrón hair and rosa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75371 |
|---|---|
| Nombre | Nao Yokoyama |
| Other Names | 横山奈緒 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Yui Watanabe, 渡部優衣, わたなべ ゆい |
| Etiquetas | idol, side ponytail, curly hair, ahoge, chef, ponytail |
| Personalidad | |
| Age | 17 |
| Birthday | February 12 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 159cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nao Yokoyama
Perfil
Nao Yokoyama is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Rival of Minako Satake
Friend of Minako Satake
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 