One of the notable characters from The Idolmaster: Million Live!, Karen Shinomiya is recognized for hasta la cintura rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75374 |
|---|---|
| Nombre | Karen Shinomiya |
| Other Names | 篠宮可憐 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Yui Kondou, 近藤唯, こんどう ゆい |
| Etiquetas | single bang, idol |
| Personalidad | |
| Age | 16 |
| Birthday | August 27 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 159cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Karen Shinomiya
Perfil
Karen Shinomiya is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 