|
☰ Links
|
|
| ID | 75380 |
|---|---|
| Nombre | Yuriko Nanao |
| Other Names | 七尾百合子 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Miku Itou, 伊藤美来, いとう みく |
| Etiquetas | idol, braid, chunibyo, midriff, thighhighs |
| Personalidad | |
| Age | 15 |
| Birthday | March 18 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 154cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuriko Nanao
Perfil
Anime girl Yuriko Nanao is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Azul hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
Showofreader rated