Roco Handa appears in The Idolmaster: Million Live! as a sin clasificar character with hasta la cintura rubio / amarillo hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75382 |
|---|---|
| Nombre | Roco Handa |
| Other Names | 伴田路子, ロコ, Roko |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Atsuki Nakamura, 中村温姫, なかむら あつき |
| Etiquetas | idol, wavy hair, twintails, hair ribbons, dress, gloves |
| Personalidad | |
| Age | 15 |
| Birthday | March 1 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 154cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | AB |
| Hometown | Tokyo |
| Hobbies | Making things |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Roco Handa
Perfil
Roco Handa is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
Frases | View All
“ Everyone in the audience, thanks for coming out today! Please let me hear more and more of your special voices! Here we go~! Ready, set-♪ ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| eze joined |

Facebook 