|
☰ Links
|
|
| ID | 77024 |
|---|---|
| Nombre | Yui Nishizaki |
| Other Names | 西崎 由衣 (にしざき ゆい) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kimi to Yumemishi |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Etiquetas | ponytail, shorts, sneakers |
| Personalidad | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Nishizaki
Perfil
Anime girl Yui Nishizaki is a character from Kimi to Yumemishi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rojo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Mimisara44 joined |

Facebook 
Kimi to Yumemishi