Layla is a sin clasificar character from The Idolmaster: Cinderella Girls known for hasta la cintura rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83090 |
|---|---|
| Nombre | Layla |
| Other Names | ライラ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | tareme, school uniform, tanned, forehead, idol |
| Personalidad | |
| Birthday | May 21 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 150cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | O |
| Age | 16 |
| Hometown | Dubai |
| Hobbies | Chatting with strangers at the park |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Layla
Perfil
Layla is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Quotes | Add
Frases | View All
“ Welcome to Arabian Night. Today's Layla-san is an night dancer who shows you an all night dream... No, a idol. I'll showing everyone the greatest, happiestest sparkling dream world- ”
1
Facebook 