|
☰ Links
|
|
| ID | 91859 |
|---|---|
| Nombre | Mano Sakuragi |
| Other Names | 櫻木真乃 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Shiny Colors |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Hitomi Sekine, 関根瞳, せきね ひとみ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Age | 16 |
| Birthday | April 25 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 155cm |
| Weight | 48cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mano Sakuragi
Perfil
Anime girl Mano Sakuragi is a character from The Idolmaster: Shiny Colors.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Shiny Colors (2018)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Shiny Colors: Song for Prism (2023)
The Idolmaster Shiny Colors (Anime) (2024)
The Idolmaster Shiny Colors 2nd Season (2024)
The Idolmaster Tours (2025)
Quotes | View all 46 | Add
|
0 likes
That day... I felt it. |
|
0 likes
Yes! |
|
0 likes
What kind of... idol. |
|
0 likes
The one who decides... will surely be... |
|
0 likes
then I'm sure I'll be able to soar too, right? |
|
0 likes
...like lessons, and each and every job. |
|
0 likes
The ideal I've envisioned... |
|
0 likes
You're right! |
|
0 likes
I see. Um, you were really good! |

Facebook
Play Voice Sample
