|
☰ Links
|
|
| ID | 98354 |
|---|---|
| Nombre | Shizuku Mizuori |
| Other Names | 水織 静久 |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Summer Pockets |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Etiquetas | school uniform, ponytail |
| Personalidad | |
| Birthday | April 29 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 164cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Mizuori
Perfil
Anime girl Shizuku Mizuori is a character from Summer Pockets.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Púrpura hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 12 | Add
|
1 likes
Really? |
|
0 likes
Be strong, Tsumugi! |
|
0 likes
You're friends, are you? |
|
0 likes
Hey, aren't you hot? |
|
0 likes
Don't give up! |
|
0 likes
Thanks! |
|
0 likes
By the way, do you know what's at that lighthouse? |
|
0 likes
That stuffed animal looks hot. |
|
0 likes
Don't say that, you two. |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook
Play Voice Sample
Summer Pockets
Summer Pockets (anime)

Showofreader rated