Demitra Midia is a character from Maken-Ki! featuring quadril / depois do quadril roxo hair and rosa eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 33687 |
|---|---|
| Nome | Demitra Midia |
| Outros Nomes | ミディア・デミトラ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Martha Harms, , |
| Dublado Por | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| Tags | ponytail, hair intakes, braids, military uniform, tights, boots |
| Personalidade | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Demitra Midia
Perfil
Demitra Midia is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Feminino Adulto with Rosa eyes and Roxo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |

Facebook 
Maken-Ki!